GWIAZDKI I SPRAWNOŚCI ZUCHOWEGWIAZDKI
Gwiazdki zuchowe - są to "stopnie" zdobywane przez zuchyoznaczane w postaci gwiazdek noszonych nad lewą kieszenią bluzy mundurowej pod Znaczkiem Zucha. Gwiazdki są programem osiągnięcia przez zuchy określonego etapu rozwoju, przygotowującego do podjęcia zadań odpowiadających nazwie gwiazdki. Gwiazdki zuchowe wspierają rozwój intelektualny, duchowy, fizyczny i społeczny zucha:1 gwiazdka - oznacza zucha ochoczego,
2 gwiazdki - oznaczają zucha sprawnego,
3 gwiazdki - oznaczają zucha gospodarnego.

Drogi zuchu , chcesz zdobyć gwiazdkę ? Najpierw musisz mieć  Znaczek Zucha, i dopiero wtedy możesz zgłosić się do druhny, która przygotuje Ci zadania do wykonania.

SPRAWNOŚCI
Sprawności indywidualne - zdobywane indywidualnie wspierają rozwój zucha w zakresie samodzielnego podejmowania działań w określonej, wybranej przez niego dziedzinie. Zadania realizowane są na zbiórce i poza nią. Zdobywanie sprawności indywidualnych jest koordynowane przez drużynowego lub przybocznego.

Sprawności zespołowe - realizowane są przez całą gromadę jednocześnie w trakcie cyklu kilku zbiórek. Sprawności te uczą współpracy w grupie rówieśniczej i umożliwiają poznanie przez zucha otaczającego świata. 

Chcesz zdobyć sprawność? Nie ma problemu, pomyśl o czym, co lubisz robić, o swoim hobby, zainteresowaniach i zgłoś się do druhny.


Spis sprawności indywidualnych :Brak komentarzy:

Prześlij komentarz